Londýn


Londýn

Londýn je město s mnoha historickými hodnotami, se kterými se můžete setkat doslova v každé ulici. Jakmile poprvé přijedete do tohoto fascinujícího města, musíte se nejprve seznámit s jeho památkami a nádhernými pohledy. Nejvýraznějším zážitkem se pro vás, jako i pro mnohé jiné, bezpochyby stane slavnostní změna stráží v Buckinghamském paláci, která se koná každý den v poledne, a přehlídka gardových koní Horse Guards Parade, která se koná ve všední dny v jedenáct hodin a v sobotu a v neděli v deset ráno. Ve sváteční dny pak můžete navštívit Hyde park. Rovněž doporučujeme návštěvu opatství Westminster Abbey. Ve zdech Westminsterského opatství probíhají korunovace anglických králů, vládců Spojeného království. Kromě toho je známou součástí opatství také „Koutek básníků“. Je tu několik pamětních desek významných osob: Shakespeara, Miltona, Chaucera, Wordsworthe a dalších. Tyto staré středověké zdi jsou dosud prodchnuté velikostí a nezměrným majestátem jejich ducha. Nelze nenavštívit Big Ben - slavné prastaré hodiny, které odměřují čas od roku tisíc osm set padesát devět. Informace o ceně letenek do Londýna lze najít na našem webu. Anglie se před Vámi objeví jako země s obrovským množstvím starých tradic.

 

Stará Kodaň - hlavní město Dánska a zároveň samo jeho srdce. Je to jedno z nejstarších měst v Evropě, po okraj přeplněné muzei, památkami, parky a krásnými pěšími cestami. Kodaň je jedním z největších přístavů v Evropě a významný dopravní uzel silničních a železničních tepen. Mnozí velmi správně soudí, že severní část města je nejzajímavější. Naleznete tam dva výjimečné královské paláce, jak co do rozlehlosti, tak co do krásy: Rosenborg a Amalienborg. Stačí jít jen deset minut směrem na sever a můžete si vychutnat pohled na slavnou mořskou vílu, sedící na skále, která je už po celá staletí symbolem města. Projděte se po parku Tivoli s jeho jedinečnými květinami a fontánami. Je zde sice trochu hlučno, ale zato je tu vždy plno návštěvníků. Kodaň! Jeho pamětihodnosti jsou nekonečné! Je tu starý středověký hrad Rosenborg, proslavený svým známým a nádherným Muzeem dánských králů, ve kterém můžete vidět poklady rodinného dědictví královské dynastie. Na severním okraji hlavního města můžete najít největší ZOO v Evropě, ve kterém je více než dva tisíce druhů zvířat. Právě tam, nedaleko, se nachází také dánské filmové Muzeum. Unikátní dánské námořní muzeum, které zachycuje celou dlouhou historii dánského loďařského umění. V centru města je pěší zóna, sestávající ze sítě ulic, které spojují jednotlivá náměstí. Střed města je centrem muzeí, známý i za hranicemi země. Především je to slavná Carlsberg Glyptotek, jedinečná sbírka mistrovských děl dánského a francouzského umění z oblasti malby a sochařství. Velkému zájmu turistů se těší obzvláště dvě muzea - Guinnessovo muzeum a Muzeum erotiky. Jižní část města je podobná severským Benátkám, je pokryta rozsáhlou sítí kanálů. Jezdí tu speciální vodní autobus, kterým můžete podniknout zajímavou prohlídku obou čtvrtí, Hristianskhavn i Slotskholmen. Podle tradice je obchodní centrum Dánska v Kodani, ve které nejsou jen muzea a památky, ale konají se tu také každý týden "Sváteční trhy", vždy ve dnech masových výprav obyvatel a návštěvníků města na nákupy. Výprodej značkového zboží v největších hypermarketech hlavního města. Na Kebmagergade Strøget můžete koupit exkluzivní zboží přímo z dílen dánských designérů. Milovníci divadla, opery a baletu jistě ocení novou Operu, ve které, počínaje srpnem, uvádí své koncerty Royal Opera.

Tím jsme vám stačili říci jen malou část historie a kultury města Kodaně. Zajímavosti si už musíte prohlédnout sami na vlastní oči!