Jak koupit levné letenky

Každý z nás alespoň někdy viděl na internetu nabídku koupě levných letenek on-line – nápadné a vábivé reklamy je na toto téma na Celosvětové síti spousta. Ale, jak víte, je to přece jenom reklama a reklama láká a chytá na různé háčky: něco jako, že podáte prst a zlí a zákeřní obchodníci, nebo nedej bože podvodníci, vám ukousnou ruku až nad loket. Jak správně koupit elektronické letenky on-line za nejlepší možnou nízkou cenu a získat k tomu i kvalitní služby navrch?

Existuje několik variant. Můžete se poradit s přáteli, s prarodiči, s tatínky a s maminkami, s kolegy, se známými známých a dozvědět se od nich, kde si lze letenky on-line objednat za rozumné ceny. Můžete probrouzdat stovky webových stránek, abyste našli tu správnou cenu, můžete prostě čekat v naději, že prodej letenek on-line najednou nějak ztratí popularitu, dojde u něj k propadu, nabídka převýší poptávku a letenkybudou levnější. Ale taky můžete využít naše rady a následně koupit letenky on-line a za cenu, která vyhovuje právě vám.

Takže, rada první: vždy se rozhodujte předem, kam vlastně poletíte, kolik lidí poletí s vámi a kdy se chystáte vrátit. Pamatujte si: rezervace letenek on-line, jejichž zakoupení se uskuteční dva, nebo tři měsíce před datem odletu, jsou vždy levnější.

Rada druhá: Pokud je to možné, naplánujte si cestu a současně si on-line rezervujte letenky na takové období, ve kterém nejsou ani hromadné dovolené, ani školní prázdniny. Důvodů k tomu je hned několik: letecké společnosti nabízejí mimo sezónu různé slevy na lety, takže letenky on-line lze zakoupit levně, a často i velice levně, pravděpodobnost, že budete obtěžováni cestujícími na sousedních místech se prudce sníží a registrace bude rychlejší.

Rada třetí: on-line elektronické letenky doporučujeme koupit hned na oba směry, samozřejmě pokud jedete na dovolenou nebo na služební cestu a ne když se chystáte opustit zemi navždy. Letecké společnosti často dávají dobré slevy na takovou možnost zakoupení letenek a pokud budete hledat dobře, můžete si koupit i dva lístky za cenu jednoho.

Rada čtvrtá: Pokud chcete najít možnost levného zakoupení letenky on-line, doporučujeme provést objednávku kolem poloviny týdne, protože ceny letenek v úterý, ve středu a ve čtvrtek klesají. Proč? Mnozí lidé odjíždějí na víkend do jiných měst a z venkova zase mnozí míří do hlavního města a naopak a v pondělí, lidé se vracejí do práce.

Rada pátá: kupujte si letenky pomocí moderních technologií. Pamatujte, že on-line nákup letenek je vždy levnější, a to z několika důvodů: není třeba připlácet pokladnímu na mzdu a majiteli pokladny na nájemné místnosti, nejsou při tom žádné nepochopitelné poplatky a navíc se vše uskuteční bez fronty, bez povinnosti nechat si prohlížet pas cizím člověkem, bez přepočítávání peněz a bez úmorného čekání na vrácení drobných.

Rada šestá: při provádění rezervace letenek online se, pokud je to možné, snažte provést objednávku na nejrůznější data příletu a odletu – aniž byste platili, prostě "jen tak" a zapamatujte si přitom ceny letenek. Díky tomu si pak můžete vybrat skutečně optimální variantu za nejnižší ceny.

Rada sedmá: Když si "jen tak pohrajete" s daty, udělejte to samé s místy příletu a odletu - někdy se podaří koupit on-line letenky nejlevněji v sousedním městě. Tato možnost je reálná ovšem pouze pod jednou podmínkou: že se na požadované letiště přesunete jiným dopravním prostředkem, čímž ušetříte jen určitou částku peněz.

Rada osmá: Využijte služby ukládání tarifů do paměti. Ano, to existuje: cestující si zakoupí levné letenky on-line a jejich objednávka zůstane uložena v paměti systému a na žádost o další objednávku obdrží kupující informaci o výhodných nabídkách na dny "vysvícené" v programu.

Rada devátá: zapisujte se na zásilkovou službu turistických webů a portálů leteckých společností. Díky tomu budete mít vždy přehled o probíhajících akcích a můžete si zakoupit letenky on-line na požadovaný den za nejnižší cenu. Odběry bývají obvykle zdarma (na placené se hlásit ani nemusíte), vaši mailovou schránku nepřetíží spamem a poskytnou vám skutečně cenné informace.

Rada desátá: přidejte si do záložek ty služby, které jsou podle vašeho názoru a podle názoru vašich přátel, nejvýhodnější pro objednávání letenek. Kromě toho, když zakoupíte alespoň jednou letenky on-line, poznamenejte si sami pro sebe, jestli byl tento systém výhodný, jaké byly ceny letenek, jaká rychlost načítání webových stránek a zda byla možnost hovořit s poradcem. Tím způsobem si sami sestavíte něco jako černou a bílou listinu webových zdrojů, které vám ušetří čas v budoucnosti při vyhledávání a rezervaci letenek.

Takové rady lze dávat a dávat ještě dlouho, ale to nejzákladnější jsme již zmínili: k tomu, abychom mohli rychle zakoupit levné letenky a vychutnávat si let stačí bohatě i těchto deset doporučení. Můžete si sestavit malou tabulku, nebo seznam užitečných úkonů při vyhledávání levných letenek a sdílet své poznatky s přáteli, s rodinou a s kolegy. Šťastnou cestu!