Nákup nebo rezervace levných letenek

Nákup nebo rezervace levných letenek

Získat levnou letenku za hotovost je možné, ale nikoli v cestovní kanceláři, ale v organizacích, věnujících se výhradně prodeji letenek a železničních jízdenek a také rezervaci hotelů.

Můžete si koupit letenku prostřednictvím stránek letecké společnosti pomocí své kreditní karty. Tímto způsobem obdržíte elektronickou letenku. Dodatečný provizní poplatek při platbě přes internet bude tři až pět eur za letenku.

 

-          Rezervace letenek: rady

1.                   Aby byla cena letenky nižší, je třeba je zakoupit předem, tak kolem 2-3 měsíců. Ale je možný i opačný postup: je-li málo cestujících na letu se letadlo prodaných vstupenek vyplnit jej za snížené ceny.

2.                   Při výběru letenky je třeba se ujistit, že jejich cena zahrnuje veškeré poplatky a daně, které jsou někdy 30 až 50% z ceny jízdenky.

3.                   Pokud máte navazující přestupní let, je třeba zajistit, aby doba mezi příletem a odletem byla minimálně dvě hodiny. Pokud přílet proběhne na jednom letišti a odlet je z druhého, je třeba zjistit předem, jak se tam dostat co nejrychleji.

4.                   Levné letenky nemohou být vráceny, ani u nich nelze změnit datum odjletu. Z tohoto důvodu musíme předběžně zjistit, jak je možné vrátit letenku s minimálními ztrátami, pokud to bude třeba. Letečtí dopravci mohou někdy nabízet službu výměny, nebo vrácení letenek, ale v takovém případě se jejich cena zvyšuje.

 

Levné letenky lze vyhledat na webových stránkách nízkonákladových leteckých společností a specializovaných stránkách, disponujících informacemi o mnoha leteckých společnostech, jakož i o jejich speciálních akcích.